Strona główna
Aktualności
Dzieci z grup Motylki i Biedronki brały udział w wyjątkowych warsztatach pt. „Las w słoiku”.
7Największą radość sprawiła część praktyczna, podczas której każde dziecko mogło samodzielnie stworzyć własny „las w słoiku”. Przedszkolaki układały warstwy ziemi, sadziły rośliny oraz ozdabiały swoje kompozycje według własnych pomysłów. Podczas pracy dzieci rozwijały kreatywność, sprawność manualną oraz uczyły się cierpliwości i troski o przyrodę.
Dzieci z grupy „Skrzaty” odwiedziły przedszkolną kuchnię
W ramach realizacji programu Doradztwa Zawodowego dzieci z grupy „Skrzaty” odwiedziły przedszkolną kuchnię, gdzie miały okazję poznać pracę pań kucharek oraz zobaczyć, jak powstają codzienne posiłki przygotowywane dla naszych wychowanków
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak ważne są zdrowe nawyki żywieniowe oraz jak wygląda przygotowywanie smacznych i pełnowartościowych dań. Nasze przedszkole każdego dnia dba o to, aby posiłki były zdrowe, urozmaicone i dostosowane do potrzeb dzieci.
Konkurs recytatorski pod hasłem „Mama i Tata w poezji”
13W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Mama i Tata w poezji”
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem prezentowały piękne wiersze poświęcone swoim rodzicom. Występy młodych artystów dostarczyły wielu wzruszeń i radości, a cała uroczystość przebiegła w serdecznej i pełnej uśmiechu atmosferze
Dzieci z grupy Biedronki odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Nowym Tomyślu
30Dzieci miały okazję obejrzeć specjalistyczne wozy strażackie z całym wyposażeniem , sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji
Wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie tylko polega na gaszeniu pożarów ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwania wichur oraz skutków wypadków samochodowych.
Stokrotki - Wycieczka autokarowa do Strefy Grodzika w Grodzisku Wlkp.
52Stokrotki - Wycieczka autokarowa do Strefy Grodzika w Grodzisku Wlkp.
Warsztaty samodzielnego wykonania świeczki oraz zabawy w sali zabaw
Nowe wyposażenie w przedszkolu.
Z ogromną radością informujemy, że dzięki funduszom pozyskanym podczas tegorocznej Zabawy Karnawałowej Rada Rodziców wzbogaciła wyposażenie naszego przedszkola o nowe pomoce i zabawki dla dzieci
Na placu zabaw pojawiły się nowe przyrządy, które sprawiają dzieciom wiele radości i zachęcają do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Dodatkowo plac został doposażony w hulajnogi, zabawki do piaskownicy, skakanki, hula hop, ring oraz bramkę do piłki nożnej, które z pewnością będą sprzyjały aktywności ruchowej i wspólnej zabawie dzieci.
Spotkanie z marynarzem
4Dzieci z grup; " Jeżyki" i "Pszczółki" miały okazję spotkać się z tatą jednego z naszych kolegów, który wykonuje ciekawy i chyba rzadko spotykany zawód wśród naszych rodziców, gdyż jest marynarzem.
Mieliśmy okazję oglądać kapitana statku, w mundurze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat jego pracy, oglądały mapy i przybory przydatne podczas rejsów. Ciekawie i profesjonalnie przygotowana prezentacja uświadomiła nas, jakie ogromne są statki, co potrafią przewozić oraz jakie piękne są miejsca na świecie, które miał możliwość odwiedzić nasz gość . Spotkanie było niezwykle interesujące i sprawiło radość dzieciom. Bardzo dziękujemy
Dzieci z grupy "Stokrotki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu
39Z zainteresowaniem oglądały ciekawe pomieszczenia na Komisariacie np. salę z monitoringiem miejskim oraz izbę zatrzymań. Atrakcją było przebywanie w radiowozie policyjnym. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance z panią policjantką w sali konferencyjnej, która przybliżyła im zawód policjanta i pokazała przydatne w pracy atrybuty. Każde dziecko miało możliwość zrobić odcisk linii papilarnych swojego palca. Bezpośredni kontakt z zawodem jest najlepszą lekcją. Dziękujemy
W grupie „Motylki” dzieci radośnie obchodziły Międzynarodowy Dzień Tańca
Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych, tańczyły przy ulubionych piosenkach oraz poznawały różne style tańca. Był to dzień pełen uśmiechu, energii i świetnej zabawy, który pokazał, jak wiele radości daje taniec.
Święto Konstytucji 3 Maja
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystym uczczeniu Święta Konstytucji 3 Maja
Przy Obelisku im. Konstytucji 3 Maja na Placu Chopina oddaliśmy symboliczny hołd w postaci złożenia kwiatów. Uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze, sprzyjającej refleksji i budowaniu postaw patriotycznych. Była to ważna lekcja historii i patriotyzmu, która przybliżyła dzieciom znaczenie tego wyjątkowego dnia.
"Biedronki" były na wycieczce w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu
10Dzieci z z grupy "Biedronki" były na wycieczce w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu
Z zaciekawieniem oglądały eksponaty w muzeum oraz słuchały opowieści o historii wikliny oraz chmielu. Po wizycie w muzeum udaliśmy się na spacer po Parku Feliksa Szołdrskiego , gdzie dzieci mogły pobiegać i nacieszyć się wiosenną pogodą. Wróciliśmy do Przedszkola zadowoleni z udanej wycieczki
Odwiedziny Państwowej Szkoły Muzycznej z Nowym Tomyślu
9Przedszkolaki z grup Jeżyki i Pszczółki skorzystały z zaproszenia i odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną w Nowym Tomyślu
Ciekawa rozmowa z nauczycielem szkoły, wzbudziła szerokie zainteresowanie muzyką, oraz zaprezentowanymi instrumentami. Z radością wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu uczniów z różnych klas, grających na poszczególnych instrumentach. Spotkanie sprawiło, że większość dzieci wyraziła chęci do nauki gry na instrumentach. Mamy nadzieję, że skorzystają z zaproszeń na przesłuchania wstępne do podjęcia nauki w Szkole Muzycznej. Dziękujemy za interesujące spotkanie
Dzieci z grup Motylki i Pszczółki kolejny raz odwiedziły Bibliotekę
4Dzieci z grup Motylki i Pszczółki kolejny raz odwiedziły Bibliotekę
Z zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. „Welurowy królik”. Podczas spotkania miały okazję obejrzeć wróżki z różnych opowieści, a na zakończenie wykonały kolorowanki z króliczkiem. Serdecznie dziękujemy za inspirujące i ciekawe zajęcia w Bibliotece. Z pewnością jeszcze tam wrócimy
Spotkanie z panem Maciejem Witkowskim
22W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie z panem Maciejem Witkowskim, właścicielem firmy transportowej WM Trans. Gość opowiedział dzieciom o specyfice pracy kierowcy, przybliżył jak ona wygląda oraz jakie obowiązki wiążą się z tym zawodem. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści oraz zadawały wiele ciekawych pytań
Warsztaty „Kreatywnego Budowania z klocków LEGO”
85W naszym Przedszkolu odbyły się wyjątkowe Warsztaty „Kreatywnego Budowania z klocków LEGO”, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i inspiracji do twórczego działania
Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię, zdolności manualne oraz umiejętność współpracy w grupie.
DZIEŃ ZIEMI
14DZIEŃ ZIEMI
Dzieci z naszego przedszkola z radością włączyły się w obchody Dnia Ziemi, ucząc się poprzez działanie, jak dbać o naszą planetę Tego dnia mali ekolodzy wyszli poza teren przedszkola, aby podzielić się swoją wiedzą z mieszkańcami. Rozdawali przygotowane wcześniej ulotki, zachęcając do troski o środowisko, oszczędzania wody, segregowania odpadów oraz dbania o czystość najbliższego otoczenia, Wydarzenie było nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim ważną lekcją odpowiedzialności za środowisko naturalne.
Wizyta w Muzeum Chmielarstwa i Wikliniarstwa w Nowym Tomyślu.
3Dzieci z naszego przedszkola przeżyły niezwykłą przygodę podczas wycieczki do jedynego w Polsce Muzeum Chmielarstwa i Wikliniarstwa w Nowym Tomyślu. Już od pierwszych chwil miejsce to wzbudziło ogromne zainteresowanie – mali odkrywcy z zaciekawieniem oglądali eksponaty, słuchali opowieści.
Nie zabrakło także aktywności na świeżym powietrzu. Po wizycie w muzeum udaliśmy się na spacer po malowniczym Park Feliksa, gdzie dzieci mogły odpocząć, pobiegać i nacieszyć się wiosenną aurą.
Wizyta w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.
63Dzieci z naszego Przedszkola miały okazję spotkać się ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.
Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób uniknąć niebezpieczeństw w najbliższym otoczeniu. Następnie wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwaniu skutków wypadków samochodowych oraz wichur.
Konkurs Piosenki Przedszkolnej
1715.04.2026 r. w Przedszkolu nr 5 „Słoneczko” odbył się Konkurs Piosenki Przedszkolnej z udziałem 9 dzieci z różnych grup wiekowych. Celem wydarzenia było rozwijanie talentów muzycznych oraz pewności siebie najmłodszych.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami. Konkurs był radosnym świętem muzyki, sprzyjającym integracji społeczności przedszkolnej.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Facebook
- Regulamin szkołyLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit
- Formularz usprawiedliwieniaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit
Obecny czas
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Zapraszamy na naszą stronę Facebooka