Strona główna

    • W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie pt. „Joga, dźwięk i relaksacja”. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w prostych ćwiczeniach jogi, odprężyć się przy kojących dźwiękach instrumentów oraz poznać niezwykłe brzmienie mis tybetańskich.
    • Aktualności

          • Warsztaty pt. „Joga, dźwięk i relaksacja”

            W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie pt. „Joga, dźwięk i relaksacja”. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w prostych ćwiczeniach jogi, odprężyć się przy kojących dźwiękach instrumentów oraz poznać niezwykłe brzmienie mis tybetańskich.

            Takie zajęcia pomagają dzieciom lepiej poznawać własne emocje, uczą uważności na siebie i innych oraz pokazują, jak w prosty sposób można zadbać o dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój.

          • Dzieci z grupy " Biedronki " pojechały na wycieczkę do Pirackiego Parku Rozrywki w Kościanie

            Dnia 15.06.2026r dzieci z grupy " Biedronki " pojechały na wycieczkę do Pirackiego Parku Rozrywki w Kościanie.

            Dzieci realizowały zadania biorąc udział w przygotowanych atrakcjach, w których zdobywały sprawności do uzyskania tytułu Małego Pirata - poszukiwacza skarbów.

            Jedną z głównych atrakcji było płynięcie tratwą z piratami, tunel z dinozaurami, zabawa w domku iluzji, przejście po wiszącym moście i wiele innych.

          • Miękki dzień pełen wyobraźni, czyli Dzień Poduszki w grupie „Stokrotki”

            Nietypowe święta w przedszkolu zawsze przynoszą dzieciom mnóstwo radości, ale Dzień Poduszki w grupie „Stokrotki” był zupełnie wyjątkowy. Tym razem ulubione jaśki nie służyły do leżakowania, lecz stały się głównym rekwizytem w nauce i zabawie. Wszystko to w ramach realizowanej w grupie innowacji pedagogicznej „Grafomotoryka w zabawach ukryta”.

          • Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

            Naszą placówkę odwiedzili dzisiaj funkcjonariusze Policji, którzy w ciekawy i przystępny sposób przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

            Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, na drodze, podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

          • Wycieczka do Woli Jabłońskiej do Parku Historycznego "Uroczysko Wołkołatka"

            Dzieci z grup:" Jeżyki" i "Pszczółki" Dzień pustej klasy, wykorzystały na wyjazd. Dnia 12 czerwca wybrały się na wycieczkę do Woli Jabłońskiej do Parku Historycznego " Uroczysko Wołkołatka". Jest to miejsce stworzone przez ludzi z pasją, którzy przenieśli nas w czasie i ukazali historię sprzed tysięcy lat. . Mieliśmy okazję oglądać replikę siedemnastowiecznego Dworku alkierzowego, dawne chaty rzemieślników; rybaka, tkaczki, garncarza. Szliśmy przez magiczny las, pełen posągów i baśniowych figur. Uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych, poznając starodawne instrumenty, wykonane z różnych materiałów i słuchaliśmy wygrywanej na nich muzyki. Przedszkolaki miały okazję strzelać z kuszy u rzucać dzidą. Chwilę relaksu zapewniło mam leśne kino a po nim kiełbaski z ogniska, bułeczki i soczki na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała i z nowymi doświadczeniami, zadowoleni wróciliśmy do naszego pr

          • Dzień Pustej Klasy w grupie "Biedronki"

            W ramach obchodow Dnia Pustej Klasy dzieci z grupy Biedronki wybrały na wycieczkę do Parku. Wzięły udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie

            Wysłuchały bajkę o dinozaurach w otoczeniu przyrody ..

            Wróciły do Przedszkola zadowolone z udanej wycieczki.

            Dzieci zrezygnowały również z posiłków w budynku i zjadły pyszny obiad na dworze. Był to wspaniały sposób na integrację i relaks w otoczeniu przyrody

          • Dzień Pustej Klasy w grupie „Motylki”

            W ramach obchodów Dnia Pustej Klasy dzieci z grupy „Motylki” przeniosły swoje zajęcia na świeże powietrze.

            Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki wykonywały kolorowe żaglówki z papierowych talerzyków, patyczków oraz papieru. Dzieci samodzielnie ozdabiały swoje prace, rozwijając kreatywność, wyobraźnię i sprawność manualną. Powstałe żaglówki były piękne, kolorowe i niepowtarzalne.

          • Wycieczka do Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Tomyślu

            Dnia 10.06.2026 r dzieci z grupy Biedronki skorzystały z zaproszenia i odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną w Nowym Tomyślu

            Z radością wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów z różnych klas grających na instrumentach

            Dzieci wyraziły chęć skorzystania z zaproszenia na przesłuchanie wstępne do podjęcia nauki w Szkole Muzycznej.

          • Piknik Rodzinny

            W naszym przedszkolu odbył się radosny Piknik Rodzinny, który zgromadził dzieci oraz ich rodziców

            Wydarzenie miało miejsce we Wigwamie w Przyłęku i było doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze

            Na uczestników czekało wiele atrakcji, gier i zabaw, które dostarczyły wszystkim mnóstwo uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

          • Leśne przygody przedszkolaków w Pszczewie

            W minionym czasie nasze przedszkolne “Stokrotki” wybrały się na wyjątkową wycieczkę do malowniczego Pszczewa. Wyjazd odbył się na specjalne zaproszenie rodziców Olimpii, którzy ugościli dzieci w swojej pięknej posiadłości. To był dzień pełen wrażeń, natury i świetnej zabawy

            Głównym punktem programu był niesamowity spacer po okolicznym lesie. Rodzice Olimpii przygotowali dla dzieci wyjątkową grę terenową. Na leśnych ścieżkach na przedszkolaków czekały specjalne zadania: maluchy musiały wykazać się spostrzegawczością, wiedzą o przyrodzie oraz sprawnością fizyczną. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tropiły leśne ślady, rozpoznawały drzewa i zbierały skarby natury.

          • Dzieci z grup; "Jeżyki" oraz "Pszczółki", pojechały na wycieczkę do Poznania.

            Dnia 22 maja ( piątek), dzieci z grup; "Jeżyki" oraz "Pszczółki", pojechały na wycieczkę do Poznania.

            Przed godziną 12 zebraliśmy się pod Ratuszem, aby oglądać poznańskie koziołki oraz wysłuchać historii i ciekawostek na ich temat.

            Wraz z przewodnikiem, wyruszyliśmy do Muzeum Czekolady oglądając nieopodal stojący pomnik Bamberki. W Muzeum Czekolady dzieci uczestniczyły w warsztatach, próbowały różne gatunki czekolad i ziaren kakaowca. Wielką radość sprawiło przedszkolakom wykonanie własnej tabliczki czekolady z wykorzystaniem różnorodnych dodatków. Zadowoleni, z pyszną czekoladą wróciliśmy do Przedszkola.

          • Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna… a może Wojskowa Straż Pożarna

            Przedszkolne “Stokrotki” miały wspaniałą okazję przekonać się czy Państwowa, Ochotnicza i Wojskowa Straż Pożarna to ta sama straż. W rozwiązaniu tej zagadki pomógl dzieciom Pan Marcin - Tata Felicji, który jest zarówno żołnierzem oraz pracuje w jednostce Wojskowej Straży Pożarnej

            Wizyta była nie tylko bardzo ciekawa, ale też pełna emocji i nowych doświadczeń. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o codziennej pracy strażaka wojskowego, zadaniach oraz o sprzęcie, jakim dysponuje. Przedszkolaki mogły zobaczyć przygotowany materiał edukacyjny w postaci zdjęć i filmów z akcji, a nawet spróbować swoich sił w operowaniu wężem strażackim pod czujnym okiem Pana Marcina.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Facebook

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Obecny czas

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Zapraszamy na naszą stronę Facebooka