Strona główna

    • W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie pt. „Joga, dźwięk i relaksacja”. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w prostych ćwiczeniach jogi, odprężyć się przy kojących dźwiękach instrumentów oraz poznać niezwykłe brzmienie mis tybetańskich.
    • Aktualności

          • Spotkanie z dr Zdzisławem Kościańskim

            Dnia 13.04.2026 odbyło się w naszym Przedszkolu spotkanie z dr Zdzisławem Kościańskim , który jest historykiem, regionalistą i pisarzem.

            Opowiedział dzieciom o historii powstania Nowego Tomyśla.

            Dzięki spotkaniu dzieci mogły lepiej poznać swoją małą ojczyznę i bogatą jej przeszłość.

            Dziękujemy za spotkanie, które pozostanie na długo dzieciom w pamięci

          • „Góra Grosza”

            W środę 8 kwietnia 2026 r. zorganizowaliśmy podsumowanie akcji „Góra Grosza”. Przed rozpoczęciem akcji dzieci zostały zapoznane z celem zbiórki by świadomie podjęły się dzieła niesienia pomocy dzieciom pozbawionym ciepła rodzinnego. Akcja ta dała dzieciom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka. Zaangażowanie rodziców i dzieci z naszego przedszkola jak zwykle było bardzo duże. W ramach akcji wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Suma jaką udało się zebrać była jak zwykle imponująca. Zebrano 300,29 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za tak duże zaangażowanie i udział w trzynastej edycji tej akcji. O akcji można zdobyć wiele informacji na stronie www.towarzystwonaszdom.pl

          • Skakał Zając po ogródku ...

            Skakał Zając po ogródku, prezenty zakupione z Kiermaszu Puzzli porozrzucał po cichutku, a gdy dzieci wyszły rankiem miały piękną niespodziankę

          • Święta Wielkanocne

            ”Idą święta, wielkanocne idą święta.

            O tych świętach każdy zając pamięta.

            Do koszyczka zapakuje słodycze,

            I na święta Ci przyniesie moc życzeń.”

          • Wielkanocne Śniadanie

            W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego dzieci mogły wspólnie celebrować nadchodzące Święta Wielkanocne.

            Przedszkolaki z radością uczestniczyły w przygotowaniach – dekorowały salę, pomagały nakrywać do stołu i dzieliły się wielkanocnymi przysmakami. Nie zabrakło tradycyjnych potraw, kolorowych pisanek oraz świątecznej atmosfery.

          • Dzień Świadomości Autyzmu

            Nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowych zajęciach przygotowanych przez panią psycholog i pedagog. Dzieci dowiedziały się, czym jest autyzm i z jakimi trudnościami mogą mierzyć się osoby w spektrum.

            Była ciekawa pogadanka, krótki film edukacyjny oraz wspólna praca plastyczna – dzieci wyklejały i malowały niebieskie serduszka jako symbol wsparcia i zrozumienia.

          • Dnia 27.03.2026 r. zakończyła się zbiórka żywności.

            Wszystkie zebrane produkty zostały przekazane Fundacji Radość z Uśmiechu. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą inicjatywę. Dziękujemy za okazane serce, zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy

          • Wycieczka do Karczmy Taberskiej w Janowcu

            Dzieci z grupy Skrzaty i Motylki wzięły udział w wycieczce do Karczmy Taberskiej w Janowcu, która była dla nich niezwykle ciekawym i wartościowym doświadczeniem.

            Podczas pobytu dzieci poznały tradycje wielkopolskie oraz miały okazję uczestniczyć w warsztatach pieczenie chleba, które sprawiło dzieciom wiele radości i było dla nich cennym doświadczeniem. Dodatkowo dzieci brały udział w poszukiwaniu zajączka wielkanocnego, który zostawił dla nich słodkie niespodzianki. Dzieci uczestniczyły również w spacerze ścieżką edukacyjną, poznając przyrodę i otaczające środowisko

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

            ”Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy

            przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

            Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

            witały ją także wszystkie przedszkolaki… ”

          • Grupy "Jeżyki" oraz "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

            19 marca, dzieci z grup; "Jeżyki" oraz "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Z zainteresowaniem oglądały ciekawe pomieszczenia na Komisariacie np. salę z monitoringiem miejskim oraz izbę zatrzymań. Atrakcją było przebywanie w radiowozie policyjnym. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance z panią policjantką w sali konferencyjnej, która przybliżyła im zawód policjanta i pokazała przydatne w pracy atrybuty. Każde dziecko miało możliwość zrobić odcisk linii papilarnych swojego palca. Bezpośredni kontakt z zawodem jest najlepszą lekcją. Dziękujemy

          • Obchody Dnia Osób z Zespołem Downa

            Dzieci z naszego przedszkola z radością włączyły się w obchody Dnia Osób z Zespołem Downa. Tego dnia założyły kolorowe, nie do pary skarpetki jako symbol różnorodności, akceptacji i wsparcia. Poprzez wspólną zabawę i rozmowy uczyliśmy się, jak ważny jest szacunek i otwartość na innych.

          • Nocowanko w Przedszkolu

            Dnia 12.03.2026r odbyło się w naszym Przedszkolu nocowanie.

            Dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki przyszły do Przedszkola że śpiworami, plecakami i ulubionymi pluszakami.Na początku przywitała nas Pani Marita, która poprowadziła Zumbę.

            Odbyło się spotkanie z harcerzami, którzy wprowadzili nas w świat przygód. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zajęciach kreatywnych podczas których tworzyły ozdoby wielkanocne.

          • “Stokrotki” sadzą roślinki

            W oczekiwaniu na przyjście wiosny przedszkolne “Stokrotki” spróbowały swoich sił w sadzeniu cebulek. Każde z dzieci samodzielnie dopilnowało, by nie zabrakło ziemi, a następnie zaczęło się sadzenie. Dzieci postępowały ściśle według wskazówek, dzięki czemu cebulki szybko zostały zasadzone i podlane. Wszystkie cebulki postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek. Kolejnym krokiem było posianie rzeżuchy. Dzieci wykonały zadanie wzorowo

          • Ocean w butelce - zabawy sensoplastyczne

            Ocean w butelce - zabawa sensoplastyczna w grupie przedszkolnych “Stokrotek” Samodzielnie wykonany eksperyment pt. „Ocean w butelce” umożliwił dzieciom zapoznanie się z właściwościami cieczy. Dzięki temu prostemu doświadczeniu dzieci uważnie przyglądały się mieszaniu wody z niebieskim atramentem oraz zjawisko pływania oleju po wodzie. Zabawa z butelką dawała dzieciom wiele radości, a także była okazją do wykonania ćwiczeń dźwiękonaśladowczych.

          • NOWY TOMYŚL - NASZE MIASTO

            Dzieci z grupy „Motylki” wzięły udział w grze miejskiej pt.: „Gdzie są Łodzie” przygotowanej przez Wydział Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.

            Dzięki grze lepiej poznaliśmy swoje miasto, rozwiązaliśmy wiele zagadek oraz odwiedziliśmy miejsca, gdzie można zobaczyć herb Nowego.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Facebook

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Obecny czas

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Zapraszamy na naszą stronę Facebooka