Wydarzenia

          • Wizyta pracownika z Nowotomyskiego Zoo

            10.03.2026

            Do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość – pracownik Park Miejski - ZOO Nowy Tomyśl Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach, ich zwyczajach oraz o tym, jak wygląda codzienna praca w ogrodzie zoologicznym. Była to świetna okazja, aby poznać bliżej świat zwierząt, zadać pytania oraz rozwijać ciekawość przyrodniczą. Spotkanie z pewnością dostarczyło dzieciom wielu radości i nowych doświadczeń.

          • Dzień Kobiet w przedszkolu

            10.03.2026

            "Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

            Taki dzień raz się w roku zdarza,

            gdy 8 Marca z gwarem wiosny

            wytryśnie z kartek kalendarza.

            Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,

            więc śpieszą chłopcy i panowie

            z bukietem życzeń w barwach kwiatów –

            Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet".

          • „Zbiórka puzzli”

            10.03.2026

            Z radością informujemy, że nasza akcja „Zbiórka puzzli” zakończyła się sukcesem! Dzięki zaangażowaniu darczyńców udało się zebrać kilkadziesiąt zestawów puzzli, które wystawiliśmy na sprzedaż podczas kiermaszu. Wspólnie zebraliśmy zł na zakup sprzętu sportowego na przedszkolny plac zabaw! Dziękujemy!

          • Zabawa Karnawałowa 2026

            10.02.2026

            🌼 Serdecznie dziękujemy za wsparcie (fanty) 🌼

            wszystkim Rodzicom z poszczególnych grup:

            🧚 GRUPA „SKRZATY”

            P. Wnorowskim, P. Biniek, P. Przybylak, P. Minge, P. Wlaźlak,
            P. Pierożyńskim, P. Fludra, P. Adamczak, P. Łuczak, P. Manyś,
            P. Piesik, P. Wojcieszak, P. Budzynskim

            🦋 GRUPA „MOTYLKI”

            P. Kędzierskim, P. Wojnowskim, P. Majchrzak, P. Lusina,
            P. Schapovalor, P. Galas, P. Slipachyk, P. Borowczak,
            P. Czyżewskim, P. Kędzierskim, P. Lehmann, P. Mlak,
            P. Moshora, P. Patrzała, P. Pik, P. Przybylskim,
            P. Plakhtiienko, P. Skrzypczak, P. Petrystyn,
            P. Wawrzyniak, P. Tatriuk, P. Witkowskim

            🐞 GRUPA „BIEDRONKI”

            P. Kozica, P. Kliszewskim, P. Krupa, P. Urbaniak, P. Koberling,
            P. Olichwier, P. Kościańskim, P. Czarneckim, P. Sobków,
            P. Doleckim, P. Hirt, P. Lotka

            🦔 GRUPA „JEŻYKI”

            P. Hoffmann, P. Dziurla, P. Maciołek, P. Pigla, P. Miler,
            P. Tomczak, P. Górni, P. Minge, P. Grosman, P. Abramowscy,
            P. Pięta, P. Patan, P. Kimstacz, P. Czajka, P. Wolni,
            P. Szymczak, P. Zawarty, P. Kamińska, P. Skwarcz,
            P. Strońscy, P. Gajewska, P. Bartkowiak, P. Krzyżanek, P. Patrzała

            🌼 GRUPA „STOKROTKI”

            P. Szukała, P. Kawa, P. Lotka, P. Kolizhuk, P. Piss,
            P. Dziamscy, P. Sobol, P. Lavryniuk, P. Poliarush,
            P. Tarasenko, P. Barvinko

            🐝 GRUPA „PSZCZÓŁKI”

            P. Smolibowskim, P. Wittchen

             

            💛 SPONSORZY ZEWNĘTRZNI 💛

            1. Warzywko Maria Laufer
            2. Przedsiębiorstwo Handlowe AiT
            3. Zakład Rzeźnicko-Wędliniarski Błachowiak S.J.
            4. Grupa KM Sp. z o.o. – Piekarnia Laskowski
            5. Top-Tomyśl Sp. z o.o.
            6. PHU Format Dariusz Krawczyk – Grodzisk Wlkp
            7. Mar-Pol Hurtownia Artykułów Cukierniczych Maciej Marciniak i Piotr Marciniak
            8. Bartex Bartol Sp. z o.o. Paproć 111
            9. Redos Trailes ul. Kolejowa Nowy Tomyśl
            10. „Ogrody i Lasy” – Sylwester Flegier Przyłęk
            11. Leola Beauty Magdalena Kowala
            12. Marita Piechowiak
            13. AKU – Life Therapy Ewa Kałucka-Zalewska
            14. Arleta Paluch
            15. Anna i Jarosław Kasperczak
            16. Mirella i Krzysztof Papierz
            17. Dorota i Jacek Walor
            18. Karolina i Marek Kormańscy
            19. Lidia i Maciej Borkiewicz
          • Spotkanie z Leśnikiem Nadleśnictwa Grodzisk

            10.02.2026

            W piątek 6 lutego nasze przedszkole odwiedził, znany przez nasze dzieci, leśnik z Nadleśnictwa Grodzisk - Pan Tomasz Kałek.

            Warsztaty na temat ,,Ptasia stołówka, czyli mądre dokarmianie ptaków w zimie” miały na celu promowanie mądrego i odpowiedzialnego dokarmiania ptaków w okresie zimowym.

            Przedszkolaki dowiedziały się kiedy dokarmiać oraz czym karmić, a czego unikać.

            Następnie przedszkolaki wspólnie z leśnikiem wykonały profesjonalny karmnik dla ptaków.

            Dziękujemy p. Tomaszowi Kałek z Nadleśnictwa Grodzisk za kolejne ciekawe zajęcia edukacyjne

            Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe

          • Podziękowanie za wykonanie zabudowy toalet w grupie "Motylki"

            10.02.2026

            „Jakże nie pisać wierszy,

            jakże nie płonąć w podzięce,

            za dar najpiękniejszy, za SERCE”.

            Tymi słowami serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Tomczakowi i Panu Maciejowi Witkowskiemu za projekt i wykonanie nowej zabudowy toalet przedszkolnych w grupie „Motylki”, które poprawiają bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz estetykę pomieszczenia.

            Doceniamy bezinteresowność oraz zaangażowanie w realizację podjętego zadania!

          • Warsztaty Pizzy

            02.02.2026

            W czwartek 29 stycznia dzieci z grup „Stokrotki”, z okazji zbliżającego się Dnia Pizzy, wzięły udział w wyjątkowych warsztatach kulinarnych w pizzerii „Pirat Pizza” w Nowym Tomyślu. Podczas zajęć przedszkolaki wcieliły się w rolę prawdziwych Kucharzy-Piratów: samodzielnie wyrabiały ciasto, formowały swoje pizze oraz ozdabiały je swoimi ulubionymi składnikami. Dzieci poznały etapy powstawania pizzy – od przygotowania ciasta, przez dobór składników, aż po wypiek. Warsztaty były wspaniałą okazją do rozwijania współpracy, cierpliwości i samodzielności, a także kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Największą radość sprawiła dzieciom degustacja własnoręcznie przygotowanych wypieków. Dumne uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym dowodem na to, że nauka przez działanie i zabawę to prawdziwa przyjemność! Serdecznie dziękujemy pizzerii „Pirat Pizza” za mianowanie dzieci Pirat Kucharzem oraz za gościnność, ciepłą atmosferę i fantastyczne warsztaty

          • Sztuczny śnieg

            27.01.2026

            🙂Sztuczny śnieg ? Dlaczego nie!  Zabawy sensoryczne w grupie “Stokrotki” Jeśli zimową porą za oknem nie ma śniegu, albo właśnie robi się plucha po roztopach, a chcielibyśmy ulepić kulki śnieżne to staje się to możliwe właśnie ze sztucznym śniegiem.   Namiastkę zimy stworzyły dziś dzieci z grupy “Stokrotki”, bawiąc się sztucznym śniegiem, który własnoręcznie wykonały, wykorzystując w tym celu mączkę ziemniaczaną i wodę.  Biały, miękki puch do złudzenia imitował  prawdziwy śnieg i pozwolił na rozwój wyobraźni, bo tylko ona ogranicza pole do zabawy. Sensoryczne  zabawy  sztucznym śniegiem były niezwykłą przyjemnością dla małych rąk, wskazane zwłaszcza w ich rozwoju i ćwiczeniu motoryki, ale także w oddziaływaniu na inne zmysły. Lepienie, ugniatanie, formowanie – dokładnie te czynności wspomagają rozwój małych paluszków. Nowe doświadczenie zabawy sztucznym śniegiem sprawiło dzieciom wiele radości.

          • Dzień Babci i Dziadka

            27.01.2026

             

            W Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyło się wyjątkowe przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na scenie wystąpiły wszystkie dzieci z naszego przedszkola, prezentując piękne wiersze, piosenki i tańce.

            Było mnóstwo wzruszeń, uśmiechów i dumy w oczach naszych gości. Dziękujemy Babciom i Dziadkom za obecność i wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia

          • Nasze przedszkole odwiedziły panie ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Nowego Tomyśla

            27.01.2026

            Nasze przedszkole odwiedziły panie ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, które przeprowadziły dla dzieci ciekawą i dostosowaną do ich wieku pogadankę na temat profilaktyki higieny jamy ustnej oraz zasad zdrowego odżywiania. Przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo dbać o zęby, dlaczego warto myć je regularnie oraz jakie produkty sprzyjają zdrowiu. Spotkanie było nie tylko pouczające, ale także bardzo interesujące i angażujące dzieci.

          • Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów w Poznaniu

            02.01.2026

            W środę 17 grudnia, dzieci z grupy " Jeżyki" oraz „Pszczółki" pojechały na wycieczkę do Poznania, do miejsca pełnego magii i dziecięcej radości czyli Wielkiej Fabryki Elfów. . Pod opieką Elfa brały udział w zadaniach uczących kreatywności i współpracy oraz emocjonujących zabawach ruchowych. Celem działania, które udało się nam wykonać było odnalezienie składników eliksiru świątecznego, który uratował Święta. Tą nowinę przedszkolaki przekazały Mikołajowi Świętemu. W nagrodę otrzymały dyplomy i upominki. Wycieczka bardzo udana