Wydarzenia

          • Warsztaty pt. „Joga, dźwięk i relaksacja”

            18.06.2026

            W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie pt. „Joga, dźwięk i relaksacja”. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w prostych ćwiczeniach jogi, odprężyć się przy kojących dźwiękach instrumentów oraz poznać niezwykłe brzmienie mis tybetańskich.

            Takie zajęcia pomagają dzieciom lepiej poznawać własne emocje, uczą uważności na siebie i innych oraz pokazują, jak w prosty sposób można zadbać o dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój.

            Serdecznie dziękujemy Pani Annie Lewickiej za poprowadzenie tych wyjątkowych warsztatów i wprowadzenie naszych przedszkolaków w fascynujący świat jogi, dźwięku i relaksacji.

            Anna Lewicka

          • Dzieci z grupy " Biedronki " pojechały na wycieczkę do Pirackiego Parku Rozrywki w Kościanie

            18.06.2026

            Dnia 15.06.2026r dzieci z grupy " Biedronki " pojechały na wycieczkę do Pirackiego Parku Rozrywki w Kościanie.

            Dzieci realizowały zadania biorąc udział w przygotowanych atrakcjach, w których zdobywały sprawności do uzyskania tytułu Małego Pirata - poszukiwacza skarbów.

            Jedną z głównych atrakcji było płynięcie tratwą z piratami, tunel z dinozaurami, zabawa w domku iluzji, przejście po wiszącym moście i wiele innych.

            Dzieci wykazały się niesamowitą odwagą i sprawnością fizyczną.

            Skorzystały z przerwy na obiadek.

            Na koniec odbyło się pasowanie na Małego Pirata i wręczenie medali.

            Wróciliśmy do Przedszkola zadowoleni z udanej wycieczki.

          • Miękki dzień pełen wyobraźni, czyli Dzień Poduszki w grupie „Stokrotki”

            18.06.2026

             

            Nietypowe święta w przedszkolu zawsze przynoszą dzieciom mnóstwo radości, ale Dzień Poduszki w grupie „Stokrotki” był zupełnie wyjątkowy. Tym razem ulubione jaśki nie służyły do leżakowania, lecz stały się głównym rekwizytem w nauce i zabawie. Wszystko to w ramach realizowanej w grupie innowacji pedagogicznej „Grafomotoryka w zabawach ukryta”.

            Grafomotoryka to nie tylko precyzyjne trzymanie kredki, ale przede wszystkim sprawność całego ciała. Aby małe paluszki mogły sprawnie pisać, najpierw muszą popracować duże mięśnie. „Stokrotki” rozpoczęły ten dzień od intensywnych ćwiczeń porannych według własnych pomysłów. Następnie dzieci budowały z poduszek tory przeszkód, trenując równowagę i koordynację. Noszenie, rzucanie do celu oraz precyzyjne układanie miękkich klocków doskonale stymulowało mięśnie i napięcie mięśniowe.

            Najważniejsze były jednak zabawy zmysłowe, w których sprytnie ukryte były zadania grafomotoryczne oraz geometryczne kształty, a paluszkowe ścieżki pomogły ćwiczyć percepcję ruchów.

            Dzień Poduszki udowodnił, że ukrycie ćwiczeń grafomotorycznych w codziennych, atrakcyjnych dla dzieci przedmiotach wyzwoliło w „Stokrotkach” ogromną kreatywność. Przedszkolaki opuszczały salę z uśmiechami na twarzach, bogatsze o nowe doświadczenia sensoryczne i... z doskonale rozgrzanymi dłońmi gotowymi do dalszych artystycznych wyzwań!

          • Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

            18.06.2026

            Naszą placówkę odwiedzili dzisiaj funkcjonariusze Policji, którzy w ciekawy i przystępny sposób przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

            Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, na drodze, podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

            Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały policjantów, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami.

            Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom za cenne wskazówki i miłe spotkanie, które z pewnością pomoże naszym przedszkolakom spędzić wakacje bezpiecznie i radośnie.

          • Aktywne “Stokrotki”, czyli Dzień Pustej Klasy po raz kolejny w naszym przedszkolu!

            18.06.2026

             

            Ławki, krzesła i cztery ściany zamieniliśmy dziś na zieloną trawę, szum drzew i bezkresne niebo.

            Nasze przedszkolne “Stokrotki” wzięły udział w akcji Dzień Pustej Klasy. Zamiast tradycyjnych zabaw w budynku, dzieci spędziły ten czas na wyjątkowym, sportowym spacerze, czyli gimnastyce pod chmurką.

            Głównym punktem wyprawy była właśnie gimnastyka na świeżym powietrzu i koniecznie w towarzystwie przyrody. Na pobliskiej polanie przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych sportowców. Ruch na wolnej przestrzeni przyniósł dzieciom mnóstwo radości i naturalnej energii.

            Dzień Pustej Klasy był dla dzieci prawdziwą przyjemnością

            #DzieńPustejKlasy2026

            #OśrodekDziałańEkologicznych

          • Wycieczka do Woli Jabłońskiej do Parku Historycznego "Uroczysko Wołkołatka"

            15.06.2026

            Dzieci z grup:" Jeżyki" i "Pszczółki" Dzień pustej klasy, wykorzystały na wyjazd. Dnia 12 czerwca wybrały się na wycieczkę do Woli Jabłońskiej do Parku Historycznego " Uroczysko Wołkołatka". Jest to miejsce stworzone przez ludzi z pasją, którzy przenieśli nas w czasie i ukazali historię sprzed tysięcy lat. . Mieliśmy okazję oglądać replikę siedemnastowiecznego Dworku alkierzowego, dawne chaty rzemieślników; rybaka, tkaczki, garncarza. Szliśmy przez magiczny las, pełen posągów i baśniowych figur. Uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych, poznając starodawne instrumenty, wykonane z różnych materiałów i słuchaliśmy wygrywanej na nich muzyki. Przedszkolaki miały okazję strzelać z kuszy u rzucać dzidą. Chwilę relaksu zapewniło mam leśne kino a po nim kiełbaski z ogniska, bułeczki i soczki na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała i z nowymi doświadczeniami, zadowoleni wróciliśmy do naszego przedszkola.

            #DzieńPustejKlasy2026

            #OśrodekDziałańEkologicznych

          • Dzień Pustej Klasy w grupie "Biedronki"

            15.06.2026

            W ramach obchodow Dnia Pustej Klasy dzieci z grupy Biedronki wybrały na wycieczkę do Parku. Wzięły udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie

            Wysłuchały bajkę o dinozaurach w otoczeniu przyrody ..

            Wróciły do Przedszkola zadowolone z udanej wycieczki.

            Dzieci zrezygnowały również z posiłków w budynku i zjadły pyszny obiad na dworze. Był to wspaniały sposób na integrację i relaks w otoczeniu przyrody

            #DzieńPustejKlasy2026

            #OśrodekDziałańEkologicznych

          • Dzień Pustej Klasy w grupie „Motylki”

            15.06.2026

             

            W ramach obchodów Dnia Pustej Klasy dzieci z grupy „Motylki” przeniosły swoje zajęcia na świeże powietrze.

            Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki wykonywały kolorowe żaglówki z papierowych talerzyków, patyczków oraz papieru. Dzieci samodzielnie ozdabiały swoje prace, rozwijając kreatywność, wyobraźnię i sprawność manualną. Powstałe żaglówki były piękne, kolorowe i niepowtarzalne.

            Dzieci wybrały się również na wycieczkę do parku gdzie na łonie natury miały czytaną bajkę.

            Zajęcia na świeżym powietrzu sprawiły dzieciom wiele radości i były doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę

          • Wycieczka do Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Tomyślu

            15.06.2026

            Dnia 10.06.2026 r dzieci z grupy Biedronki skorzystały z zaproszenia i odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną w Nowym Tomyślu

            Z radością wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów z różnych klas grających na instrumentach

            Dzieci wyraziły chęć skorzystania z zaproszenia na przesłuchanie wstępne do podjęcia nauki w Szkole Muzycznej.

            Wróciliśmy do Przedszkola zadowoleni z udanej wycieczki

          • Piknik Rodzinny

            08.06.2026

            W naszym przedszkolu odbył się radosny Piknik Rodzinny, który zgromadził dzieci oraz ich rodziców

            Wydarzenie miało miejsce we Wigwamie w Przyłęku i było doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze

            Na uczestników czekało wiele atrakcji, gier i zabaw, które dostarczyły wszystkim mnóstwo uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

            Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wspaniałą atmosferę

          • Dzięki funduszom pozyskanym podczas tegorocznej Zabawy Karnawałowej Rada Rodziców wzbogaciła wyposażenie naszego przedszkola o kolejne nowe zabawki dla dzieci.

            08.06.2026

             

            Zakupiono m.in. traktorki, przyczepki, taczki, auta, zabawki do piaskownicy, piłki, hulajnogi oraz dwie skrzynie na zabawki, które z pewnością umilą dzieciom codzienną zabawę na świeżym powietrzu.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły organizację zabawy i przyczyniły się do tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do firmy MB Technologie z Glinna, która ufundowała trzecią skrzynię na piłki. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy tworzyć jeszcze lepsze warunki do zabawy i rozwoju naszych przedszkolaków.