Wydarzenia

          • „Daj pluszakowi drugie życie”.

            04.12.2025

            Nasza przedszkolna akcja i Kiermasz Pluszaków ponownie zakończyły się sukcesem. Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców i nauczycieli udało się stworzyć radosną atmosferę i zebrać 500 zł na zakup instrumentów muzycznych dla dzieci .

            Część pluszaków zostanie przekazana Stowarzyszeniu Pomocy Zwierzętom „Łapa”, by dać radość naszym czworonożnym przyjaciołom.

            Dziękujemy wszystkim za udział, wsparcie i uśmiechy. To było piękne wydarzenie pełne radości i dzielenia się .

            Do zobaczenia na kolejnych przedszkolnych akcjach!

            Pamiętajmy o tym, że razem możemy więcej - sami niewiele!

          • Zbiórki karmy dla zwierząt

            04.12.2025

            Z ogromną radością informujemy, że zakończyliśmy naszą akcję zbiórki karmy dla zwierząt .

            Dzięki zaangażowaniu i wielkim sercom uczestników udało się zgromadzić około 35 kg jedzenia dla psów i kotów. Karma trafi do potrzebujących podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Łapa”.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły naszą inicjatywę — za Waszą empatię, otwartość i chęć niesienia pomocy.

            Razem możemy więcej - sami niewiele!

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia- 25 Listopada

            04.12.2025

            Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

            Z tej okazji przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Ten wyjątkowy dzień dzieci rozpoczęły od poznania historii pluszowego misia oraz dowiedziały się, że w tym dniu pluszowy miś na swoje urodziny. A jak na urodziny przystoi, nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat”, urodzinowych hitów oraz wspólnego zdjęcia ze swoimi pluszakami. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

          • Dzień Życzliwości

            23.11.2025

            W dniu 21.10 obchodziliśmy Dzień Życzliwości, podczas którego przypominaliśmy dzieciom, jak ważne jest okazywanie dobroci na co dzień. Pani Weronika i Pani Natalia przeprowadziły zajęcia o tym, czym jest życzliwość i w jaki sposób możemy ją okazywać innym. Dzieci wykonały pracę plastyczną „Życzliwe słoneczko”, rysując skojarzenia związane z dobrymi gestami i miłymi słowami. Tego dnia rodzice losowali specjalne „życzliwe zadania”, które mieli wykonać samodzielnie, aby włączyć się w świętowanie i pokazać dzieciom, że życzliwość jest ważna również w świecie dorosłych. W ramach aktywności przedszkolaki wybrały się także na miasto, aby dzielić się uśmiechem z napotkanymi osobami oraz opowiadać, jaki dzień obchodzimy. Dzięki temu mogły doświadczyć, że małe gesty mają wielką moc i potrafią odmienić komuś dzień

          • Dzieci z grupy "Stokrotki" uczestniczyły w zajęciach -Slime

            23.11.2025

            Dzieci z grupy "Stokrotki" uczestniczyły w zajęciach podczas których wykonały masę typu Slime. Wykonując krok po kroku instrukcje, dzieci samodzielnie wykonały swoje własne glutki - tak nazywane przez dzieci Sam proces wykonywania, a więc kolejno dodawania składników, a także zabawa masą bardzo się dzieciom podobała. Zabawy masami sensorycznymi, to aktualnie jedna z ulubionych aktywności dzieci

          • „Dzieciństwo bez przemocy"

            23.11.2025

            Dzieci z grupy "Biedronki " wzięły udział w happeningu z okazji finału ogólnopolskiej Kampanii „Dzieciństwo bez przemocy".

            Głównym celem kampanii było połączenie sił przeciw przemocy wobec najmłodszych oraz podniesienie świadomości społecznej w zakresie ochrony dziecka.

            W trakcie wydarzenia odczytano list skierowany do najmłodszych mieszkańców Nowego Tomyśla.

            Jego treść podkreślała ich wartość , prawo do bezpieczeństwa, szacunku i miłości oraz zapewniała o trosce dorosłych i ich gotowości do reagowania do reagowania na wszelkie formy krzywdzenia.

            Symbolicznym momentem happeningu było wypuszczenie balonów w kształcie serc, które wzniosły się nad plac , niosąc przesłanie miłości i troski o każde dziecko

            Dziękujemy za zaproszenie

            Wspólnie pokazujemy , że nie ma zgody na przemoc wobec dzieci.

            #19listopada

            #dzieciństwobezprzemocy

            Gmina Nowy Tomyśl

          • Obchody Dnia Czystego Powietrza

            23.11.2025

            Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Dnia Czystego Powietrza, zorganizowanych przez Fundację Ekologiczną Arka.

            Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących ochrony środowiska oraz znaczenia czystego powietrza. W ramach wydarzenia odbył się także spacer ulicami miasta, który pozwolił dzieciom utrwalić zdobytą wiedzę w bezpośrednim kontakcie z otoczeniem.

            Udział w akcji był cenną okazją do kształtowania postaw proekologicznych i zwiększania świadomości ekologicznej najmłodszych.

            #FundacjaEkologicznaArka

          • 25 urodziny Kwiaciarni Kaktus

            13.11.2025

            Z okazji 25 urodzin Kwiaciarni Kaktus przedszkolne "Stokrotki" życzą aby piękne panie florystki zawsze miały siłę i inspirację, by tworzyć najpiękniejsze kompozycje. Niech Wasza pasja przynosi nie tylko satysfakcję, ale także uznanie i sukcesy 🙂"Stokrotki" składają ogromne podziękowania za przepiękne bukieciki.

          • Zajęcia kulinarne z panią Dorotką, szefową przedszkolnej kuchni

            13.11.2025

            Dzieci z grupy Biedronki zaprosiła na zajęcia panią Dorotkę, szefową przedszkolnej kuchni, która opowiedziała nam o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jak powstają ich ulubione potrawy oraz dlaczego ważne jest jedzenie owoców i warzyw. Spotkanie to zachęciło nas do sprawdzenia się w roli cukierników i upiekliśmy samodzielnie pyszne babeczki.

             

          • Każdy przedszkolak dzisiaj to powie, że ruch i zabawa to samo zdrowie.

            13.11.2025

            Przedszkolne “Stokrotki” realizują założenia Projektu Edukacyjnego o nazwie “Grafomotoryka w zabawach ukryta”, zgodnie z którymi doskonaliły koordynację, stabilizację i świadomość ciała. A także realizowały zabawy z drucikami kreatywnymi oraz kolorowymi rurkami sensorycznymi wpływające na mobilność nadgarstka, siłę chwytu oraz stymulację sensoryczną (dotykową i słuchową).

          • #SzkołaDoHymnu

            12.11.2025

            „ Jest takie miejsce na mapie świata- Polska

            To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce"

            11 LISTOPADA to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapy Europy.

            Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki , uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków.

            Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków

          • Alpinista przemysłowy, kto to taki?

            03.11.2025

             

            W poniedziałek 3 listopada Pan Radosław - Tata Olimpii ze “Stokrotek” opowiedział przedszkolakom o swojej pracy na wysokości. Trzy określenia: technik dostępu linowego, pracownik wysokościowy, alpinista przemysłowy, wszystkie określają jedną osobę: naszego gościa Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć sprzętu, którego na co dzień używa w swojej pracy pan Radosław. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane karabińczykami, linami i elementami ubioru alpinisty przemysłowego. Ponadto dzieci miały okazję obejrzeć zdjęcia zrobione w pracy na wysokości autorstwa naszego gościa oraz krótki film ukazujący widok morza z wysokości stumetrowego wiatraka. Pan Radosław opowiadał o swojej pracy z ogromnym zaangażowaniem. Jesteśmy przekonani, że jest to dla niego nie tylko praca, ale również pasja.

            W imieniu dzieci bardzo dziękujemy panu Radosławowi za poświęcenie swojego czasu i zainteresowanie najmłodszych swoim zawodem