Wydarzenia

          • Spotkanie z dr Zdzisławem Kościańskim

            16.04.2026

            Dnia 13.04.2026 odbyło się w naszym Przedszkolu spotkanie z dr Zdzisławem Kościańskim , który jest historykiem, regionalistą i pisarzem.

            Opowiedział dzieciom o historii powstania Nowego Tomyśla.

            Dzięki spotkaniu dzieci mogły lepiej poznać swoją małą ojczyznę i bogatą jej przeszłość.

            Dziękujemy za spotkanie, które pozostanie na długo dzieciom w pamięci

          • „Góra Grosza”

            16.04.2026

            W środę 8 kwietnia 2026 r. zorganizowaliśmy podsumowanie akcji „Góra Grosza”. Przed rozpoczęciem akcji dzieci zostały zapoznane z celem zbiórki by świadomie podjęły się dzieła niesienia pomocy dzieciom pozbawionym ciepła rodzinnego. Akcja ta dała dzieciom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka. Zaangażowanie rodziców i dzieci z naszego przedszkola jak zwykle było bardzo duże. W ramach akcji wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Suma jaką udało się zebrać była jak zwykle imponująca. Zebrano 300,29 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za tak duże zaangażowanie i udział w trzynastej edycji tej akcji. O akcji można zdobyć wiele informacji na stronie www.towarzystwonaszdom.pl

            Towarzystwo Nasz Dom/

          • Skakał Zając po ogródku ...

            07.04.2026

            Skakał Zając po ogródku, prezenty zakupione z Kiermaszu Puzzli porozrzucał po cichutku, a gdy dzieci wyszły rankiem miały piękną niespodziankę

          • Święta Wielkanocne

            07.04.2026

            ”Idą święta, wielkanocne idą święta.

            O tych świętach każdy zając pamięta.

            Do koszyczka zapakuje słodycze,

            I na święta Ci przyniesie moc życzeń.”

          • Wielkanocne Śniadanie

            07.04.2026

             

            W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego dzieci mogły wspólnie celebrować nadchodzące Święta Wielkanocne.

            Przedszkolaki z radością uczestniczyły w przygotowaniach – dekorowały salę, pomagały nakrywać do stołu i dzieliły się wielkanocnymi przysmakami. Nie zabrakło tradycyjnych potraw, kolorowych pisanek oraz świątecznej atmosfery.

          • Dzień Świadomości Autyzmu

            07.04.2026

             

            Nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowych zajęciach przygotowanych przez panią psycholog i pedagog. Dzieci dowiedziały się, czym jest autyzm i z jakimi trudnościami mogą mierzyć się osoby w spektrum.

            Była ciekawa pogadanka, krótki film edukacyjny oraz wspólna praca plastyczna – dzieci wyklejały i malowały niebieskie serduszka jako symbol wsparcia i zrozumienia.

            To był ważny dzień, który uczy empatii, akceptacji i wrażliwości na drugiego człowieka

          • Dnia 27.03.2026 r. zakończyła się zbiórka żywności.

            30.03.2026

            Wszystkie zebrane produkty zostały przekazane Fundacji Radość z Uśmiechu. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą inicjatywę. Dziękujemy za okazane serce, zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy

          • Wycieczka do Karczmy Taberskiej w Janowcu

            30.03.2026

            Dzieci z grupy Skrzaty i Motylki wzięły udział w wycieczce do Karczmy Taberskiej w Janowcu, która była dla nich niezwykle ciekawym i wartościowym doświadczeniem.

            Podczas pobytu dzieci poznały tradycje wielkopolskie oraz miały okazję uczestniczyć w warsztatach pieczenie chleba, które sprawiło dzieciom wiele radości i było dla nich cennym doświadczeniem. Dodatkowo dzieci brały udział w poszukiwaniu zajączka wielkanocnego, który zostawił dla nich słodkie niespodzianki. Dzieci uczestniczyły również w spacerze ścieżką edukacyjną, poznając przyrodę i otaczające środowisko

            Wycieczka sprzyjała również integracji grupy, rozwijaniu samodzielności oraz zdobywaniu nowych doświadczeń poprzez zabawę i działanie.

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

            23.03.2026

             

            ”Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy

            przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

            Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

            witały ją także wszystkie przedszkolaki… ”

          • Grupy "Jeżyki" oraz "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

            23.03.2026

            19 marca, dzieci z grup; "Jeżyki" oraz "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Z zainteresowaniem oglądały ciekawe pomieszczenia na Komisariacie np. salę z monitoringiem miejskim oraz izbę zatrzymań. Atrakcją było przebywanie w radiowozie policyjnym. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance z panią policjantką w sali konferencyjnej, która przybliżyła im zawód policjanta i pokazała przydatne w pracy atrybuty. Każde dziecko miało możliwość zrobić odcisk linii papilarnych swojego palca. Bezpośredni kontakt z zawodem jest najlepszą lekcją. Dziękujemy

            Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu

          • Obchody Dnia Osób z Zespołem Downa

            23.03.2026

            Dzieci z naszego przedszkola z radością włączyły się w obchody Dnia Osób z Zespołem Downa. Tego dnia założyły kolorowe, nie do pary skarpetki jako symbol różnorodności, akceptacji i wsparcia. Poprzez wspólną zabawę i rozmowy uczyliśmy się, jak ważny jest szacunek i otwartość na innych.

          • Nocowanko w Przedszkolu

            23.03.2026

            Dnia 12.03.2026r odbyło się w naszym Przedszkolu nocowanie.

            Dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki przyszły do Przedszkola że śpiworami, plecakami i ulubionymi pluszakami.Na początku przywitała nas Pani Marita, która poprowadziła Zumbę.

            Odbyło się spotkanie z harcerzami, którzy wprowadzili nas w świat przygód. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zajęciach kreatywnych podczas których tworzyły ozdoby wielkanocne.

            Dla niektórych byla to pierwsza noc bez mamy i taty ale dzięki wielu atrakcjom oraz obecności kolegów ,koleżanek i pań wszystko przebiegało radośnie.

            Rano wszyscy zjedli śniadanie i wrócili do domu z uśmiechem oraz mnóstwem wrażeń.

            Nocowanko pozostanie nam na długo w pamięci.

          • “Stokrotki” sadzą roślinki

            17.03.2026

            W oczekiwaniu na przyjście wiosny przedszkolne “Stokrotki” spróbowały swoich sił w sadzeniu cebulek. Każde z dzieci samodzielnie dopilnowało, by nie zabrakło ziemi, a następnie zaczęło się sadzenie. Dzieci postępowały ściśle według wskazówek, dzięki czemu cebulki szybko zostały zasadzone i podlane. Wszystkie cebulki postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek. Kolejnym krokiem było posianie rzeżuchy. Dzieci wykonały zadanie wzorowo

          • Ocean w butelce - zabawy sensoplastyczne

            17.03.2026

            Ocean w butelce - zabawa sensoplastyczna w grupie przedszkolnych “Stokrotek” Samodzielnie wykonany eksperyment pt. „Ocean w butelce” umożliwił dzieciom zapoznanie się z właściwościami cieczy.  Dzięki temu prostemu doświadczeniu dzieci uważnie przyglądały się mieszaniu wody z niebieskim atramentem oraz zjawisko pływania oleju po wodzie. Zabawa z butelką dawała dzieciom wiele radości, a także była okazją do wykonania ćwiczeń dźwiękonaśladowczych.

          • NOWY TOMYŚL - NASZE MIASTO

            17.03.2026

             

            Dzieci z grupy „Motylki” wzięły udział w grze miejskiej pt.: „Gdzie są Łodzie” przygotowanej przez Wydział Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.

            Dzięki grze lepiej poznaliśmy swoje miasto, rozwiązaliśmy wiele zagadek oraz odwiedziliśmy miejsca, gdzie można zobaczyć herb Nowego.

            Gmina Nowy Tomyśl