• Ogólnopolski Konkurs 'Eko jest lepsze!'

• Konkurs „EKO jest lepsze!” skierowany był do dzieci przedszkolnych realizujących program „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” w województwie wielkopolskim. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej ekologiczne gospodarstwo oraz produkcję różnych ekologicznych produktów spożywczych. Nadesłano 148 prac ze 122 przedszkoli przygotowanych przez 2436 dzieci.

Komisja konkursowa oceniając pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie dzieci
            w wykonanie pracy postanowiła przyznać nagrody:

I miejsce: Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej Filialnej w Sułkowicach (powiat gostyński),
            II miejsce: Przedszkole nr 4 "Biały konik" w Koninie, grupa VII,

III miejsce: Przedszkole nr 5 w Nowym Tomyślu, grupa Biedronki,

oraz równorzędne wyróżnienia:

- Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek” we Wrześni, grupa Wiewiórki,

- Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lisewie, grupa przedszkolna (powiat wrzesiński),

- Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Grabienicach (powiat koniński).

Fundatorami nagród byli: Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty  w Poznaniu.

• III miejsce zajęły "Biedronki"

• Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu wręczyli dzieciom dyplom oraz nagrody.